Visočanin Eldin Buza donirao vrijednu Audio IP Tehnologiju našoj školi

DSC 0061

Proteklih je dana u prostorijama naše škole instalirana vrijedna Audio IP Tehnologija vrijednosti od oko 30.000,00 KM koja je poklon francuske kompanije Ateïs Suisse SA našoj školi, tačnije direktora filijale ove kompanije u Švicarskoj, visočanina Eldina Buze. Kompanija je osnovana 1980. g. u Grenobleu, a njeno ime jeste skraćenica od “Atelier de l’Electronique de l’Image et du Son”, što u prijevodu približno znači ”Studio za audio i video rješenja“. Kako kaže profesor biologije Elvedin Šabanović, kojem naša škola na neki način ima najviše zahvaliti za dolazak gospodina Buze u ovu školu: “Od ranije je poznata činjenica da se u javne ustanove poput škola ulažu samo neophodna materijalna sredstva i rijetko iznad toga, pa će oprema ovakvog sadržaja uveliko koristiti Gimnaziji i njenim učenicima naročito kada se radi o pripremanju različitih programskih sadržaja kao što su oni koji se planiraju Godišnjim planom i programom rada ove javne ustanove, a koje poznajemo kroz različite školske priredbe i slične aktivnosti koje se svakodnevno dešavaju u školi. Sada je tu moderni sistem za kvalitetan i učinkovit prijenos audio signala na bilo kojem mjestu i u bilo koje vrijeme u ovoj školi, i na kraju mogu samo da zahvalim gospodinu Buzi koji je znao prepoznati šta će ova oprema značiti za Gimnaziju i njene učenike, i vrlo sam sretan zbog toga. Veliko hvala i mojim prijateljima gospodinu Anesu Prohiću i gospodinu Dževadu Mujezinoviću koji su udovoljili mojim zahtjevima jer je u državi u kakvoj živimo bilo određenih nerješivih poteškoća prilikom dostavljanja opreme u BiH. Naravno, hvala i kantonalnom Ministarstvu koje je u ovoj situaciji ispoštovalo svoje obaveze.”

Zahvaljujući donaciji naša sala, hol, kao i svaka učionica, posjeduje moderan razglas.

Zahvaljujemo se sugrađaninu Eldinu Buzi i kompaniji Ateïs Suisse SA, kao i profesoru Elvedinu Šabanoviću.

[gm album=30 module=phantom]