Obilježavanje godišnjice pogibije nosilaca Zlatnog ljiljana

Naša zemlja ima zanimljivu, ali i tužnu historiju. Mnogi su dali svoje živote za domovinu, dok su drugi ostali sa i ne tako lijepim sjećanjima na period ratnih godina. 3.11.2017. godine obilježena je 23. godišnjica od pogibije dvojice heroja naše općine, nosilaca Zlatnog ljiljana, najvišeg priznanja za hrabrost i borbu – Vilić Adema i Skopljaka Hade. U njihovu čast upriličen je skup na spomen-obilježju gdje je održan prigodan program na kojem su nastupale i učenice naše škole. Gimnazijalci su na vrlo emotivan način recitovali stihove, praćene zvucima violine i kompoziciju Šehidski rastanak. Prisutni su bili ganuti izvedbom učenika naše škole, ali i izvedbama učenika drugih visočkih škola. Organizatori su se zahvalili učenicima svih škola koji su poslali jasnu poruku o historiji koju ne smijemo zaboraviti jer su mnogi dali živote za nju.