Socijalni dan

Asocijacija srednjoškolaca u Bosni i Hercegovini (ASuBiH) je nevladina organizacija koja okuplja srednjoškolce širom BiH u jednu veliku porodicu te kroz razne radionice, seminare i projekte radi na edukaciji i poboljšanju statusa učenuka. Projektom “Socijalni dan” su 20.10.2017. godine srednjoškolci općine Visoko imali priliku da svoje školske klupe zamijene za radno mjesto, pritom stičući radne navike i uvid u to koliko je zapravo teško zaraditi dnevnicu. Preko 1.000 srednjoškolaca je taj dan svoje teorijsko znanje primijenilo u praksi, a među njima su bili i učenici naše škole. Visočki gimnazijalci radili su u: muzeju, obdaništu, biblioteci, Vispaku, općini, autobuskoj stanici i kod advokata Lemeša Saliha.
Učenik matematičkog izbornog područja Jamaković Emrah o svome jednodnevnom radu u Općini Visoko je rekao: “Drago mi je da sam se mogao upoznati sa svakodnevnim radnim danom u našoj općini. Također mi je drago da su nam prižili ovakvu priliku i željeli sarađivati sa mladima. Za nas je to jedno veliko iskustvo”.