Brojem π do Evropske oznake kvaliteta

Broj π (pi) mnogima muke zadaje, a nama je donio nagradu.

Uz vrijedan rad profesorice matematike Raseme Sirćo i njenih učenika, naša škola je nagrađena Evropskom oznakom kvaliteta 2017. godine za izvanredan rad u eTwinning projektu „Obilježimo Međunarodni dan broja π (pi)“. Time je vrijedan rad i angažman naših učenika priznat na najvišem evropskom nivou.
U realizaciji ovog projekta učenici su na različite načine pokušavali odrediti vrijednost broja π: kroz historiju su otkrivali ko i kako je znao njegovu vrijednost, izrađivali prezentacije i razne vrste poslastica u vezi sa brojem π, ali su se istovremeno i zabavljali gledajući filmove u vezi sa ovom temom i slušajući muziku.

Gimnazija „Visoko“ je dobila certifikat koji je izložen kako u našoj školi tako i na posebnom mjestu eTwinning-ovog portala.

Od srca čestitamo profesorici i svim učenicima koji su učestvovali u ovom projektu, pokazavši nam tako da nauka itekako može biti zanimljiva.