Sedmica talijanskog jezika u Sarajevu

Učenici naše škole posjetili Sedmicu talijanskog jezika u Sarajevu

Protekle sedmice se u Sarajevu obilježavala Sedmica talijanskog jezika, kao i mnogih prethodnih godina. U subotu 25.11.2017. godine učenici IV-a odjeljenja naše škole koji uče talijanski jezik su sa profesoricom Amilom Omerbegović posjetili Sarajevo i vidjeli šta to nudi Sedmica talijanskog jezika. Kako bi u potpunosti iskoristili vrijeme provedeno u Sarajevu, učenici su obišli fakultete i druge ustanove koji će im olakšati studentski život u budućnosti. Vrijeme provedeno sa profesoricom su iskoristili i da porazgovaraju o budućim planovima, odabiru profesije, da li žele nastaviti izučavati jezike i proširiti svoja znanja, a prof. Amila se potrudila da ih posavjetuje onako kako ona najbolje umije jer je svakom učeniku na kraju srednjoškolskog obrazovanja potrebna osoba koja će mu dati određene smjernice u vezi sa odabirom fakulteta, pa i same profesije. Prilikom posjete Sarajevu učenici su također posjetili Kino “Meeting point” te pogledali 2 talijanska filma, što je za njih bio pravi doživljaj jer su imali priliku da se prvi put susretnu s takvim žanrom, obzirom da smo najviše u doticaju sa američkim filmovima. Prof. Amila je za svoje “Talijane” pripremila posebno iznenađenje. Naime, upoznala ih je sa svojim prijateljima koji dolaze iz Italije, tako pruživši priliku učenicima da razgovaraju na talijanskom jeziku sa pravim Talijanima. Ovo je bio prvi direktniji susret naših učenika sa osobama čiji maternji jezik je talijanski, a potrebno je istaći da su se zahvaljujući svom znanju uspjeli, više nego dobro, sporazumjeti sa novim prijateljima.

L’italiano è fantastico e i nostri italiani sono fantastici!

Ajša Hindija 4a