KURS ISLAMA: Rezultati konkursa

Sekcija Kurs islama u saradnji sa Medžlisom Islamske zajednice Visoko i u dogovoru sa Upravom Gimnazije „Visoko“ povodom 12. Rabiul evvela, rođenja Allahovog poslanika Muhammeda a.s i Dana državnosti Bosne i Hercegovine raspisala je konkurs za najbolji esej za učenike Gimnazije „Visoko“ i drugih škola na temu: „LJUBAV PREMA DOMOVINI JE DIO IMANA-VJEROVANJA.“
8.12.2017. godine u našoj školi je održana svečanost proglašenja najboljih radova i dodjele nagrada. Svečanosti su prisustvovali direktor Gimnazije Samir Purišević, profesor Vjeronauke Midhat ef. Čakalović i predstavnici Islamske zajednice imami Ibrahim Hadžić, Mesud Puška i Adnan Muratović te učenici naše škole.
Prvo mjesto je osvojila Kanita Čakalović, učenica 4. razreda prirodnog smjera Gimnazije „Visoko“, drugo mjesto je osvojila učenica Bajrić Almedina, također učenica 4. razreda prirodnog smjera, a treće mjesto su dijelile Hašimović Lamija, učenica 2. razreda, i Breščić Hana, učenica prvog razreda Gimnazije.
Uprava i Medžlis IZ su poručili učenicima da nastave sa trudom i zalaganjem i da ne odustaju od svojih ciljeva.
Čestitamo učenicima koji su učestvovali na ovom konkursu, a posebno čestitamo pobjednicima!