Malim koracima ka velikom uspjehu

Najbolje se uči širenjem vidika, a naši učenici redovno šire i obogaćuju svoje znanje. Učenici trećih i četvrtih razreda prirodnog smjera imali su priliku posjetiti “Dr. Pashu” te se upoznati sa firmom koja proizvodi 100% prirodne sapune, baš kao što ih rade i učenici naše škole na Hemijskoj sekciji sa profesoricom Hrnjić Amrom. Ova posjeta nam je omogućena zahvaljući Naidi Vikalo i Adnanu Džuburu, uposlenicima “Networksa” koji su našim učenicima pomogli pri samom projektu “Ekstraktor”. Sastank je održan u prostorijama firme “Dr. Pasha” gdje su naši učenici dobili nove ideje za sapune i eterična ulja, te su naučili kako poboljšati proizvode i čime se voditi kada je u pitanju sama proizvodnja, ali i prodaja. Ova posjeta nam je pružila novo iskustvo i poznanstva, ali i za nas ono najbitnije – novo znanje i mogućnosti kako na prirodan način napraviti sve ono što svakodnevno koristimo u higijeni. U budućnosti planiramo novu posjetu kao i radionicu na kojoj ćemo skupa sa uposlenicima “Dr. Pashe” praviti sapune. Podsjećamo, “Ekstraktor” je projekt koji su napravili učenici prirodnog smjera sa profesoricom Hrnjić, a koji bi omogućio dobivanje eteričnih ulja iz biljaka i poboljšanje već postojećih kozmetičkih proizvoda naše škole. Ovaj projekt je prošao zapaženo na mnogim sajmovima i takmičenjima, a naši učenici će se i u budućnosti truditi da kreiraju nove projekte i nove uspjehe.

Sara Lemeš 3.c