Čas novinarstva sa Adnanom Jašarspahićem

Vikend je obično vrijeme prikupljanja energije za nadolazeću sedmicu, ali nužno ne mora biti tako.
Učenici Novinarske sekcije Gimnazije “Visoko” subotu su iskoristili da prikupe znanje i što više informacija kako bi unaprijedili svoj rad. Naime, naši mladi novinari danas su imali priliku porazgovarati sa Adnanom Jašarspahićem, osnivačem portala visoko.co.ba. Visoko.co.ba važi za jedan od najposjećenijih portala u BiH. Gospodin Jašarspahić nam je dao korisne savjete te nam približio i iz svoje perspektive pričao o zanimanju novinara te samom novinarstvu. Razgovarajući o svemu i svačemu, još jednom smo dokazali već poznato, a to je da se svaki trud isplati. Novinarska sekcija naše škole intezivno je krenula s radom tokom proteklih nekoliko sedmica. Ono što nastojimo jeste da informišemo kako naše učenike tako i širu javnost o dešavanjima u našoj školi koja su mnogobrojna te promovišemo rad naših profesora i učenika.
Sam poziv novinara traži drugačiji pristup svemu te iziskuje radoznalost i smjelost, a među nama smo prepoznali takve. Zahvaljujemo se Jašarspahić Adnanu na gostovanju te se iskreno nadamo da ćemo znati primijeniti rečeno. Možda će jednog dana ova vannastavna aktivnost usmjeriti naše životne puteve i neki od nas će postati novinari koji će svoje znanje dijeliti s drugima.

Aida Selimović 3.a