GIMNAZIJALCI U POSJETI TUZLI

Učenici naše škole su u petak posjetili Tuzlu u pratnji profesora Matematike Rafaela Kujundžića i profesora Tjelesnog i zdravstvenog odgoja Sejida Očuza. Cilj našeg putovanja je bio humanitarni koncert za Mehmeda Šabića.
Vrijeme do koncerta učenici su, uglavnom, proveli u obilasku grada i njegovih znamenitosti.

Zahvaljujući predsjedniku Vijeća učenika naše škole Tariku Haloloviću jedna grupa učenika je posjetila Gimnaziju “Meša Selimović” te razgovarala sa direktorom koji nas je upoznao sa radom i aktivnostima njihove škole.

Naravno, posjetili su i najbolnije mjesto svih Tuzlaka, Kapiju. Ponovo je ispričana priča o masakru na Kapiji koji se dogodio 25. maja 1995. godine, na Dan mladosti, dan koji od tada za sve Tuzlake predstavlja dan kada je ugašena mladost jednog grada.
Na samom kraju, uživali su i na koncertu na kojem su pjevali bh. muzički talenti. Kažu da su se predivno proveli.

Fotografije: Esma Frljak 3.d
Tekst: Ajla Mušija 3.d