NAGRADA ZA UČENIKE GIMNAZIJE “VISOKO”

Dokaz da su visočki gimnazijalci vrijedni i česti učesnici na raznim takmičenjima i projektima je i nagrada koju je dobila upravo Gimnazija “Visoko”. Učenici trećeg razreda informaciono-komunikacionog područja su učestvovali u projektu u okviru eTwinning obrazovne platforme. Našoj školi je dodijeljena Evropska oznaka kvalitete za izuzetan rad na projektu “Famous female mathematicians 2”. Rad naših učenika je priznat na najvišem evropskom nivou. Ovaj projekat je realizovan u prošloj školskoj godini.

U ovom projektu naši učenici su imali mogućnost proširiti znanje o poznatim matematičarkama i njihovom položaju u današnjem svijetu.

“Rad naših učenika i angažman na projektu je priznat na najvišem evropskom nivou, što nas čini zaista ponosnim te nam daje motiv da nastavimo da radimo u tom smjeru”, dodala je profesorica Matematike Rasema Sirčo.

Tekst: Ajla Mušija, 4.d
Fotografije: Rasema Sirćo